SLUNCE

MORAVA

Slunce je v našem sloganu alegorie na Moravu. Paprsky zalité lány obilí, zlatavý mok, ale také poctivost a vstřícnost. Vším tím, bychom se chtěli nechat inspirovat. A v neposlední řadě také používat moravské a české suroviny. Proto je jedním z našich hlavních produktů tradiční ležák.

SEVER

SKANDINÁVIE

Sever je pro nás přenesením slova Skandinávie. Neúprosná, chladná divočina. Na druhou stranu elegantní a fungující. Designově  vytříbená, ve své jednoduchosti a dokonalosti. Kromě Ø bychom si ze severu rádi vypůjčili také reálie a hlavně některé z místních surovin.

O PIVOVARU

CO JE TO MØK?

MØK je nový létající projekt dvou sládků a firmy Hydroprogress. Kočovný pivovar, který sídlí v Brně a využívá kapacity okolních pivovarů.
Našim cílem je vařit pro vás vynikající, poctivé pivo a skloubit v něm dva rozdílné světy – Moravu a Skandinávii. Z toho vychází i naše motto. V první fázi naší existence nebudeme mít vlastní „kamenný pivovar“, bude tzv. kočovat, tedy vařit na kontrakt v ostatních minipivovarech. Ale nezoufejte, piva bude dost. Ať už ve Vašich oblíbených pivnicích nebo na jednom z mnoha festivalů, ať už pivních nebo jinak zaměřených.
Další fází bude, pevně věříme, vlastní pivovar. V tomto ohledu na projektu poctivě pracujeme, takže doufáme, že Vás budeme brzy moci informovat o dalším úspěšném posunu. K čemuž by měla posloužit právě tato sekce.
Ale dost už bylo omílání, pojďme na konkrétnější informace. U nás si přijdete jak na spodně kvašená piva, tak na „svrchňáky“, a nebudou to jenom dobře známé ležáky a dvojice APA/IPA – můžete se těšit na daleko širší portfolio. O nových várkách Vás budeme průběžně informovat.
A ještě jedna důležitá věc! Že nevíte, jak vyslovit slovo MØK? Je to jednoduché, záleží čistě na Vás. Pokud jste scestovalí a cítíte se být zkušenými lingvisty, můžete náš název vyslovovat jako [moek] nebo [mék], pokud vám naopak cizojazyčná slova lezou, nebo spíš nelezou, krkem spokojíme se s hezkým českým [mok]. Což byl nakonec náš cíl, spojit Skandinávii (Ø) a Česko (mok, třeba zlatavý) v jednom slově.